Aktivity

Celoročně

Region Nových Hamrů je ideální destinací pro pěší turistiku. Oblast je protkaná hustou sítí turistických cest, které spojují ostatní vesnice v okolí. Nemusíte být ani “profesionálním” poutníkem, abyste si dostatečně užili místní túry. Většina cest je schůdná pro osoby všech věkových kategorií, včetně rodin s malými dětmi.

Proč tak rádi chodíme na túry právě v okolí Nových Hamrů?

Především proto, že krajina je naprosto úchvatná, fantastická a různorodá. Turistické trasy vás zavedou přes lesy, kopce a louky až ke zmizelým místům. Nové Hamry leží v malebném údolí při soutoku Bílého potoka a řeky Rolavy a jsou branou do přírodního parku Jelení, který představuje cennou přírodní lokalitu. Jeho součástí je i horské rašeliniště Malé jeřábí jezero. Celou oblast obklopují lesnaté vrchy, z nichž nejznámější je Tisovský vrch (Pajndl) s rozhlednou.

Nové Hamry jsou ideálním východiskem pro túry v každé roční době.

Pokud máte rádi jízdu vlakem doporučujeme vám cestu z Nových Hamrů do Perninku. Trať, která je nazývána "Krušnohorský Semmering" zde překonává výškový rozdíl 360 m a vine se přes krajinné krásy vrcholových partií Krušných hor až k rozvodí Blatenského potoka. Z Perninku, jehož železniční stanice je druhou nejvýše položenou stanicí v Čechách, pak můžete po turistických značkách vyrazit na příjemný 5 km dlouhý pěší výlet zpět do Nových Hamrů.

Léto

V létě poznáte okolní krajinu nejlépe na kole. Záleží už jen na vás, zda-li dáte přednost jízdě v terénu nebo po asfaltu. Oblast je kopcovitá a poskytuje tak náročné ale i lehké cyklotrasy.

Nové Hamry - aktivní rodinná dovolená

Vyzkoušejte populární bungee trampolínu, děti jistě nadchne okruh pro motokáry. V obci je i krytý plavecký bazén a tenisový kurt.

Zima

V zimě si přijdou na své jak milovníci sjezdového lyžování tak ti, kdo dávají přednost běžeckým trasám. V místě se nachází sjezdovky všech náročností - modrá, červená i černá. Pro děti a začátečníky je otevřená lyžařská škola. V místě je i půjčovna lyžařského vybavení.

Po náročném dni pak máte možnost relaxovat v krytém bazénu, vířivce či sauně partnerského hotelu.

Nové Hamry – středisko rodinného lyžování

Rádi Vám poradíme s nejvýhodnějším nákupem lyžařských permanentek. 

Obzvláště pro běžkaře jsou Nové Hamry ideálním východiskem. Běžecké trasy jsou pravidelně a kvalitně upravovány. Zbývá jen zapnout lyže a vyrazit.

Penzion U Jelínka
Nové Hamry 382
362 21 Nové Hamry

T: +420 737 486 867
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Chata Liesel
Nové Hamry 8
362 21 Nové Hamry

T: +420 737 486 867
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.